XIX Polish Open oraz XV Warsaw Cup

W niedzielę zakończyły się XIX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski oraz XV Warsaw Cup. Na największej imprezie w Polsce nie zabrakło również Naszych reprezentantów.

 

W turnieju uczestniczyło 684 zawodników z 21 krajów (20 europejskich oraz 1 azjatycki) oraz ponad 120 trenerów, w sumie 101 klubów. Nad przebiegiem walk toczonych równocześnie na sześciu matach, czuwało 40 sędziów (w tym sędziowie krajowi oraz międzynarodowi).

Turniej odbył się na hali J. Kusocińskiego przy obiekcie AWF w Warszawie (trwał dwa dni), gdzie rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych – senior, junior oraz kadet w których łącznie rozdano 162 medale.

Nasz klub reprezentowało czworo zawodników:

  • Szymon Sycz kat. -68 kg (senior)
  • Alicja Sylwestrzak kat. -47 kg (kadet)
  • Monika Sylwestrzak kat. -53 kg (senior)
  • Marta Durzyńska kat. -46 kg (senior)

Szymon wygrał swoją pierwszą walkę (jako jedyny polak ze swojej kategorii) z reprezentantem kadry narodowej Finlandii, następną walkę przegrał z reprezentantem rosyjskiego klubu Saint Petersburg Nikitą Kriveychenko, który zajął II miejsce w kategorii wagowej Szymona.

Ala przegrała swój pierwszy pojedynek z reprezentantką kadry narodowej Czech Michaelą Kadlckova.

Monika przegrała pierwszą walkę z reprezentantką kadry narodowej Finlandii, przyszłą złotą medalistką Tanją Pasanen.

Marta przegrała pojedynek z reprezentantką kadry narodowej Białorusi Daryą Dauhalevich która w końcowej klasyfikacji zdobyła II miejsce. Marta uplasowała się na III miejscu.

Pomimo że na czworo zawodników udało się przywieźć tylko jeden medal to najcenniejszą rzeczą dla Naszych zawodników będzie doświadczenie z jakim wrócą do domu, gdyż każdy z Nich walczył z czołowymi reprezentantami kadr narodowych co wcale nie było łatwe, jednak stanęli na wysokości zadania, a doświadczenie które nabyli będą mogli wykorzystać w najbliższych startach, a gorycz porażki będzie dla nich motywacją do kolejnych ciężkich treningów.

Razem z zawodnikami obecny był trener Przemek oraz w roli sędziego Adrian Iwanowski.

Film z oficjalnej części otwarcia zawodów


 

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej wyniki z poszczególnych dni turnieju

sobota, niedziela