Podsumowanie finału XX OOM 2014 we Wrocławiu

W dniach 20-22 czerwca, stolica Dolnego Śląska żyła Mistrzostwami Polski w Taekwondo Olimpijskim, najważniejszą imprezą sportową dla kategorii junior młodszy (13-14 lat). Zawody odbyły się na Hali Wielofunkcyjnej Akademii Wychowania Fizycznego.

Do Wrocławia przyjechało 180 reprezentantów 54 klubów z całej polski. Rywalizacja trwała 2 dni, a uczestnicy startowali w trzech konkurencjach: dwubój techniczny, poomsae (układy formalne) oraz kyourugi (walka sportowa).

Dolnośląski Związek Taekwondo Olimpijskiego reprezentowało 10 zawodników, którzy wywalczyli pięć medali, z czego trzy medale wrocławscy zawodnicy.

reprezentacja DLŚ

W klasyfikacji województw uplasowaliśmy się na 6 miejscu, a wrocławski klub na 16.

Medale dla Dolnego Śląska wywalczyli:

• 3 miejsce dwubój techniczny Sara Gmerek (LMKS SFORA Chojnów)
  • 3 miejsce dwubój techniczny Jan Kunicki (AZS AWF Wrocław)
  • 3 miejsce kyourugi Jakub Owczarek (LMKS Gladius Bolesławiec)
  • 3 miejsce kyourugi Jan Kunicki (AZS AWF Wrocław)
  • 3 miejsce kyourugi Maria Radoman (AZS AWF Wrocław)

Każdy z medalistów otrzymał drugie kółko olimpijskie oraz zdobył III klasę sportową.

Dziękujemy sponsorowi zawodów, firmie Activlab, która przygotowała paczki dla medalistów zawodów.

Mamy nadzieję że dzięki organizacji tak wielkiej imprezy środowisko Taekwondo na Dolnym Śląsku w krótkim czasie rozwinie wespnie się w polskiej drabinie rywalizacji