Medale w Niemczech

22 marca 2014 w niemieckim mieście Bautzen odbył się XVI turniej „Oberlausitz-Cup”. Tegoroczna impreza zgromadziła 245 zawodników z 32 klubów z Niemiec, Czech oraz Polski. Walki odbywały się na 5 matach.

Nasz Klub reprezentowali: Inga Niżańska, Michał Dobrucki, Karolina Ambroziak oraz Szymon Sycz. Zarówno Inga, jak i Michał swoje pierwsze walki wygrali przed czasem, z olbrzymią przewagą punktową. Ciężkie treningi i wiele godzin spędzonych na sali zaowocowały wspaniałą formą zawodników i zakończyły się wielkim sukcesem. Inga Niżańska (kadetka) zdobyła srebro w kategorii 29 kg. Karolina Ambroziak (juniorka) zdobyła srebro w kategorii 55 kg. Michał Dobrucki (kadet) zdobył srebro w kategorii 41 kg. Nie powiodło się natomiast Szymonowi Sycz (senior). W dogrywce swej pierwszej walki o złoty punkt przegrał ze zwycięzcą w swojej kategorii.

Dolnośląski Związek Taekwondo WTF w klasyfikacji drużynowej 16. Oberlausitz-Cup zajął II miejsce. Reprezentowali go zawodnicy z klubów UKS Orlęta Wrocław, UKS Warrior Zgorzelec i KS Grom Bogatynia .