Kolejny sukces zawodników wrocławskiego taekwondo

Sportowcy UKS Orlęta Wrocław i MDK Wrocław Fabryczna 22 marca wystartowali w I Kolejce XIV Ligi Taekwondo w Kórniku.

W turnieju wystartowało ponad 300 zawodniczek i zawodników z Polski. Nasz klub reprezentowało 8 osób co zaowocowało ośmioma medalami. Wychowankowie trenera Przemysława Pachli zdobyli 2 złote, 2 dwa srebrne i 4 brązowe.

Najlepiej z zawodników wypadła najmłodsza z drużyny Nikola Janik (MDK Wrocław Fabryczna), która zdobyła dwa złote medale. W konkurencji walk wszystkie swoje przeciwniczki pokonała przed czasem. Każdą walkę wygrała w 16 sekund.

Bardzo dobrze wypadł również zawodnik Jan Kunicki (aktualnie AZS AWF Wrocław) zajmując ostatecznie II miejsce w kat open. Półfinał zakończył w 15 sekundzie przez knockout. Wyniki w poszczególnych konkurencjach kształtują się następująco:

• Nikola Janik Im w walkach i szybkościówce
  • Jan Kunicki IIm walka kat open i IIm w technikach specjalnych
  • Filip Pisarek i Marysia Gawęcka IIIm poomsae, Zofia Kisiel i Dominik Wójcik IIIm walka

Pomimo ambitnej postawy poza podium znaleźli się Kornel Klepak oraz Maria Radoman, która w wyniku kontuzji nie mogła ukończyć swojej walki. Odniesione sukcesy nie są dziełem przypadku – intensywne treningi dało wymierne efekty!